Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому проект закону про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо забезпечення права підозрюваного, обвинуваченого, підсудного на захист

650

Як повідомили в секретаріаті Комітету, під час підготовки законопроекту (реєстр. №6654) до другого читання, від суб'єктів законодавчої ініціативи надійшло 27 пропозицій, 20 з яких враховано повністю, 1 - частково, 6- відхилено.

Члени Комітету, зокрема, пропонують врахувати поправку народного депутата В.Швеця, якою пропонується доповнити статтю 44 Кримінально-процесуального кодексу новими положеннями стосовно надання захиснику можливості отримати допуск до справи негайно після надання ним документів, що підтверджують його повноваження, але в будь якому випадку не пізніше ніж за 24 години з часу надходження заяви захисника про його допуск до участі у справі. Згідно із змінами, "Постанова (ухвала) про допуск захисника до участі у справі виноситься негайно після надання захисником документів, що підтверджують його повноваження, але в будь-якому випадку не пізніше як за 24 години з моменту надходження заяви захисника про такий допуск, з обов'язковим зазначенням дати і часу її винесення. Копія постанови (ухвали) вручається підозрюваному, обвинуваченому, підсудному, засудженому, виправданому та їх захиснику. До винесення постанови (ухвали) про допуск захисника будь-які невідкладні слідчі чи інші процесуальні дії, передбачені цим Кодексом, за участю підозрюваного, обвинуваченого, підсудного не проводяться".

Законопроектом також пропонується врахувати зміни до статті 106, які передбачають, що "після закінчення сімдесяти двох годин з моменту затримання особа, підозрювана у вчиненні злочину, підлягає звільненню, якщо відносно неї не було обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту".

Члени Комітету пропонують врахувати пропозицію народного депутата В.Швеця щодо доповнення статті 165-2 кримінально-процесуального кодексу після частини другої новою частиною такого змісту: "Орган дізнання, слідчий, прокурор одночасно з внесенням до суду подання про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту зобов'язані направити або надати на вимогу підозрюваному (обвинуваченому) та його захиснику чи законному представнику копію такого подання до його розгляду судом".

Народний депутат В.Швець також пропонує доповнити статтю 165-2 після частини сьомої новою частиною такого змісту: "Копія постанова судді про обрання запобіжного заходу вручається підозрюваному (обвинуваченому), його захиснику чи законному представнику, слідчому, прокурору та направляється начальнику місця попереднього ув'язнення".

portal.rada.gov.ua