Керівник ДСФ не знає про майно в своїй родині

364

sherОчільник Управління внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби Юрій Шеремет, не оприлюднює декларацію про доходи і не може пояснити походження майна своєї родини. Про це йдеться у сюжеті Мар’яни Мотрунич «Перевірені кадри» для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».
Юрій Шеремет понад 10 років працював в системі прокуратури. З 2012 року був начальником відділу по боротьбі з корупцією, з 2014 – прокурором Черкаської області. Як тільки Роман Насіров очолив ДФС, Юрія Шеремета призначив начальником УВБ ДФС.
«З Шереметом, щоб я не помилився, ми були в одній і тій же самій школі, але у різних класах. А призначений він був саме з точки зору його фахового досвіду і тієї роботи, якою він займався в Генеральній прокуратурі», – прокоментував призначення Насіров.
Декларація про доходи Юрія Шеремета не опублікована. Сам керівник ВБ ДФС пояснює: «Тому що як і немає у працівників СБУ, тому що я оперативний співробітник».

Водночас юрист «Трансперенсі Інтернешенал» Олександр Калітенко зазначає, що в законі від публікації декларацій в ДФС звільняються лише співробітники оперативних підрозділів податкової міліції та особи, які ведуть боротьбу з контрабандою. Додамо, що декларації про доходи заступника Шеремета Сергія Мартинова – опубліковані.
У деклараціях Шеремети за 2013 та 2014 роки вказана зарплатня у 230 тис грн на рік. Його дружина за два роки отримала прибуток в 50 тис грн. Водночас минулого року вона придбала нове BMW X5 2016 р.в. вартістю близько $60 тис.
Керівник внутрішньої безпеки ДФС не зміг пояснити походження коштів:
– Так, слухайте, давайте не будемо в цьому розбиратися, буде опублікована декларація – будемо розбиратися.
– Так Ви можете відповісти, звідки кошти на це майно?
– Ну може, в когось «віддолжила», може, в когось заробила.
Нині Шеремет мешкає в оформленій на матір квартирі на Дніпровській набережній у Києві, площею у 135 кв. м. Така квартира вартує близько 250 тис. дол. Ще одну квартиру в Києві на 80 кв. м. матері Юрія Шеремети подарували минулого року. Батько ДФСника Віталій цього року оформив квартиру у ЖК “Новопечерський двір” площею понад 160 кв. м.
При цьому керівник внутрішньої безпеки ДФС переконує, що нічого не знає про батьківську нерухомість.
– Яка квартира на Драгомирова?
– На Драгомирова 2 А, квартира, інвестована у 2015 році, а цього року отримані права.
– Ні, я щось не знаю за таку квартиру нічого. Я спитаю у батька.
Юрій Шеремет обіцяв підготувати пояснення щодо походження майна його родини, але так і не надав відповіді на запит.

За матеріалами: ord-ua.com