Громадська організація «Комітет по протидії корупції в органах влади» вимагає захисту національного виробництва одноразових шприців від судового свавілля

1 194

ГО «Комітет по протидії корупції в органах влади»

Громадська організація «Комітет по протидії корупції в органах влади» вимагає захисту національного виробництва одноразових шприців від судового свавілля.
Сьогодні КМУ, Адміністрація Президента і Вища Рада Юстиції України пікетувалися членами ГО «Комітет по протидії корупції в органах влади» з метою звернути увагу влади на ситуацію судового свавілля і корупції в судовій системі, що загрожує всій галузі національного виробництва одноразових шприців.
Як зазначив Костянтин Черненко, член Правління ГО «Комітет по протидії корупції в органах влади»: «Ми звертаємо увагу влади на парадоксальну ситуацію, коли і уряд, і громадянське суспільство хочуть одне і те ж, тобто розвивати українську економіку і захистити доходи тисяч громадян, але всьому цьому заважає недосконалість судової системи і процвітаюча там корупція. Держбюджет недоотримав і продовжує недотримувати десятки мільйонів, більше 10 тисяч українців можуть втратити джерело засобів існування, але суддям цікаві інші «аргументи». Ми вимагаємо від уряду бути послідовним зі своїми деклараціями і цілями – захистити внутрішнє виробництво фармпрепаратів і медичної продукції, і зупинити судове свавілля».
Нагадаємо, що протягом 14 місяців спеціалістами Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) Мінекономіки проводилось антидемпінгове розслідування з питання імпорту на український ринок одноразових шприців. Після чого було прийняте рішення про введення антидемпінгового мита на імпортну медичну продукцію, що ввозиться в Україну з країн Європи та Китаю.


У той же час три імпортери: ТОВ «Фогт Медікал Логістик», ТОВ «Медик-О-Планет» (афілійована з німецькою фірмою Medic-o-planet) і ТОВ «Альянс Фарм» подали судову заяву в Київський Окружний Адміністративний суд, де отримали постанову, що призупиняє дію обмежувальних антидемпінгових процедур.
У відповідь МКМТ Мінекономіки подав апеляцію на це рішення у Київський апеляційний адміністративний суд. Викликає подив той факт, що рішення по заявам розглядав один і той же склад суддів. І в обох випадках рішення було прийняте судом не в інтересах держави і національних виробників, а в інтересах імпортерів, причому в одному випадку суд прийняв рішення без проведення судового засідання і врахування аргументів сторін.
За час судових розглядів бюджет України недоотримав більше 40 млн гривень мита і платежів з імпортерів одноразових шприців. Якщо б антидемпінгове мито діяло з моменту введення його Мінекономіки, то держбюджет отримав би таку суму від обсягу імпорту цієї медичної продукції в Україну.
Громадською організацією були направлені листи Президенту, Прем’єр-міністру і Голові Вищої ради юстиції України з вимогами розібратися з даною ситуацією в судовій системі України.

01001, Україна, м. Київ, пров. Ромена Ролана 7 – а. кв, 21
тел / факс: (093)7444516, (050)3555901
e- mail: che@tim.kiev.ua