Femen заарештували у Москві

151

Трьох активісток українського руху FEMEN арештували в Москві на 5, 10 і 12 діб.

Таке рішення прийняв у неділю Мировий суд Гагарінського району Москви, повідомила "Інтерфаксу" прес-секретар Мосміськсуду Анна Усачова.

Вона нагадала, що в судовій дільниці 216 у неділю були розглянуті матеріали щодо трьох українських активісток: Ганни Діди, Оксани Шачко та Ірини Фоміної.

Рішенням суду Діда отримала 10 діб адміністративного арешту, Шачко - 12 діб і Фоміна - п'ять.

Як повідомив "Інтерфаксу" адвокат дівчат Микола Полозов, він вже оскаржив адміністративне покарання у вигляді арешту своїм підзахисним.

"Ми подали скарги на постанову Мирового суду, в яких просимо визнати рішення про накладення арешту незаконним і його скасувати", - сказав Полозов.

"В якості підстави для припинення справи ми вказуємо той факт, що протокол про адміністративне правопорушення був складений однією особою, а підписаний іншою", - пояснив адвокат.

Він розповів, що під час судового засідання неодноразово заявляв клопотання про виклик свідків захисту, в тому числі журналістів, які були присутні на дільниці, де відбулася акція дівчат. Він також зазначив, що просив суд переглянути і долучити до справи відеозапис акції, зроблений журналістами.

"Суд повністю проігнорував всі наші клопотання, разом з тим він опитав свідків звинувачення, зокрема співробітників поліції, які проводили затримання", - зауважив Полозов.

Раніше повідомлялося, що інцидент стався на виборчій дільниці на Ленінському проспекті, де голосували Володимир Путін і його дружина Людмила.

Через деякий час після того, як голова уряду покинув виборчу дільницю, туди забігли троє дівчат, оголилися до пояса і стали викрикувати звинувачення на адресу прем'єр-міністра. Дівчата були затримані і доставлені у відділ поліції.

За матеріалами: pravda.com.ua