Ахметову віддадуть київську землю, а Льовочкіну – бюджет

787

Після призначення на посаду секретаря Київради Галини Гереги, найближчим часом слід очікувати кардинального переформування самих «жирних» комісій.

Не секрет, що ще під час переговорів за кандидатуру нового секретаря Київради Галини Гереги, велися торги щодо місць голів у «смачних» комісіях – бюджетної та соціально-економічного розвитку, житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу і, звичайно ж, земельних відносин, містобудування та архітектури. І не зважаючи на те, що новообраний секретар Київради на першій же прес-конференції заявила, що немає наміру здійснювати будь-які зміни у складі постійних комісій, усім зрозуміло – без цього не обійтися. Адже створення нової більшості передбачає усунення від важелів впливу «лузерів» з команди Черновецького та захоплення їх «переможцями».На сьогодні відкрито питання щодо головування у земельній комісії у зв’язку з тим, що в Німеччині затримано голову комісії, депутата від Блоку Черновецького Олексія Євлаха. Його місце може посісти депутат Київради від Партії регіонів Яна Щербинська, яка зараз є заступником голови цієї комісії. Говорять, що під час торгів на голову «земельно-будівельної» комісії пропонували депутата від «УДАР»  Валерія Карпунцова, але «ударівці» від цієї пропозиції ніби-то самі відмовилися. Швидше за все, мова йде про те, що Кличку не вдалося домовитися про співпрацю з КМДА на своїх умовах (зокрема, про отримання контролю над земельною комісією) і «ударівці» зробили «опозиційну» міну й проігнорували голосування за Герегу. Що стосується кандидатури Щербинської, то її називають безпосередньою креатурою Ріната Ахметова. Адже з 2006 року вона працює юристом  юридичної фірми «Воропаєв та Партери», а також дві каденції Верховної Ради України  V та VI скликань працювала помічником народного депутата України Юрія Воропаєва. Сам Воропаєв до обрання нардепом працював начальником юридичного управління Першого Українського Міжнародного банка, який входить до групи СКМ Ріната Ахметова, а потім був керівником юридичного департаменту СКМ. Через це Воропаєва у деяких колах  давно вже називають «особистим юристом» Ріната Леонідовича.

Цілком імовірною є й заміна голови бюджетної комісії, яку зараз очолює Роман Ярошенко.  Ярошенко, як відомо пройшов до Київради за квотою Блока Катеринчука, але є креатурою зятя Черновецького В’ячеслава Супруненко, якого вже оголошено у розшук по лінії Інтерполу. Як повідомили джерела «Київ. Коментарі», столична фракція Партії регіонів пропонуватимуть на першого заступника голови цієї комісії свого депутата – Сергія Баранова-Мохорта, який зараз є заступником голови бюджетної комісії і працює під керівництвом Дмитра Табачника в Міносвіти. Якщо б Баранов-Мохорт очолив бюджетну комісію, то це була б однозначна перемога екс-керівника столичної організації ПР Василя Горбаля, який дружить з Табачником і за допомогою віце-мера Леоніда Новохатько повернув собі вплив на столичний «біло-блакитний» осередок.  Утім, схоже, що голова КМДА не бажає ще посилювати вплив самого Горбаля, адже, за даними порталу «Київ. Коментарі», Попов хоче бачити на посаді головного «бюджетника» Київради нинішнього першого заступника голови цієї комісії  Анатолія Брезвіна. Брезвін, в свою чергу, хоч і є депутатом від Народної партії, але усією трудовою біографією – був заступником голови ДПАУ, керівником столичної податкової й сам очолював ДПАУ - пов’язаний  з нинішнім  прем’єром Миколою Азаровим. Утім, й у списки столичних «литвинівців» Брезвін потрапив не випадково. За деякими даними, цьому у свій час посприяв «вихованець» Литвина, а нині керівник АП Сергій Льовочкін, на якого зараз безпосередньо орієнтується голова КМДА Попов.

Не зважаючи на те, що «черновецьким» під час обговорення кандидатури нового секретаря Київради й  пообіцяли не чіпати комісії, переформування у самих «жирних» комісіях відбудуться вже найближчим часом. Першими ластівками стануть бюджетна та земельна комісія, а за інші візьмуться ближче до червня. Адже, на сьогодні більшість комісій очолюють саме представники Блоку Черновецького час яких вже минув.

politics.comments.ua