Прокурор Малинич готує помсту журналісту. Видео
Суд між прокурором Малиничем та журналістом Кошутою все ще продовжується. Сам пан прокурор на судове засідання прибув на джипі, походження якого вже давно стало підставою публікацій про корупційні дії сумнозвісного прокурора. Справа набуває цікавих обрисів: у той час, коли відповідач Кошута подає один за одним клопотання, які відхиляються судом, на прохання позивача Малинича, суд приєднує до справи таємничі постанови прокуратури Закарпаття.
У четвер, 24 лютого, відбулось чергове засідання суду по справі між заступником прокурора міста Ужгорода Андрія Малиничем проти журналіста Миколи Кошути стосовно захисту своєї честі, гідності та ділової репутації. Нагадаємо, що цей позов було подано в наслідок публічного виступу на засіданні сесії Ужгородської міської ради, у якому пан Кошута, секретар Закарпатського відділення Національної спілки журналістів України, звернувся до депутатів, посилаючись на багаторічні публікації ЗМІ щодо хабарництва заступника прокурора обласного центру Андрія Малинича.
Тож відбулось чергове слухання, на якому відбувались досить цікаві події. По-перше, не можна оминути той факт, що судом було відхилено майже всі клопотання журналіста, а задоволено лише одне і те частково. В одному з своїх клопотань відповідач просить приєднати до справи виступ перед журналістами бувшого міського голови Ужгорода Сергія Ратушняка, в якому той прямо називає дії прокурора злочинними. Також журналіст просив дозволити викликати до суду самого Ратушняка, в якості свідка, аби підтвердити факт вимагання хабара в нього Андрієм Малиничем на суму 500 тис. доларів США.
Однак за рішенням суду це клопотання було задоволено лише частково, а саме першу його частину – приєднання до матеріалів справи виступ Сергія Миколайовича Ратушняка на прес-конференції 5 жовтня 2010 року. Нижче ми подаємо частину цього тексту, аби переконати, що він має пряме відношення до справи, оскільки характеризує діяльність заступника прокурора міста Ужгорода не з кращого боку:
«Які разом зі своїм «дахом» від прокуратури, мільйонером, махінатором і здирником Малиничем пограбували «Укрпромбанк» на 2 мільйони доларів. Зараз ще два банки грабують на 800 тисяч. А ви, шановні, будете очікувати де ваші депозити – ось де ваші депозити. Звідки будуються об’єкти готелі «Унгварські», на Театральній, 1 і так далі.
Одна із форм отримання хабара Малиничем – через здирництво з підприємців, юридичних, фізичних осіб. Це рахуночок, куди ви повинні сплатити і «допомогти» релігійній громаді. А релігійна громада у нас відокремлена від держави. І тому мільйони, які туди надходили і переводились у готівку Малиничем-старшим, для Малинича-молодшого, перетворювалися в ресторани, вілли з басейнами, з вежами і спортзалами для Малинича.
Наведіть порядок. Вони кажуть – «Всі бояться всесильного Малинича». Це не всесильний, це жаба, яка зажралася, розжерлася до розмірів свині і зараз має луснути. По українській традиції – на підвищення, або кудись переведуть. Якщо це по закону має бути, то йому місце там де і Волошину за рекет і інші злочини, і за пограбування банків, побиття людей, пограбування людей і таке інше».
В свою чергу, судом було задоволено клопотання позивача щодо приєднання до справи таємничої постанови прокуратури Закарпатської області, де відмовляється у порушенні кримінальної справи проти заступника прокурора міста Андрія Малинича за вимагання ним хабара від тодішнього міського голови Сергія Ратушняка. Таємничою ця постанова є тому, що до моменту судового засідання про неї ніхто не знав, в тому числі і сам Ратушняк. Датовано її 26 червня 2010 року, тоді як справу почали розглядати на два роки раніше – 16 червня 2008 року. Підписано постанову прокурором-криміналістом, але жодної печатки, яка б засвідчувала її законність – немає. Відтак постанову до справи було приєднано, не зважаючи на всі ці деталі, але викликає значні сумніви те, чи справді існує така постанова, чи, все-таки, пан Малинич таким чином просто «прикриває тили».
Ще один цікавий момент на суді – це присутність на ньому підконтрольних Андрію Малиничу ЗМІ, а саме представників сайту «Вся Закарпатська Правда». Оскільки судом було дозволено відеозйомку, вони не гаяли часу, а «сумлінно» виконували свою роботу. Оператор «ВЗП» навіть настільки захопився зйомкою пана Кошути з-за ґрат, що суддя не витримав і виставив його геть з зали засідання суду. Навіщо ж проводились такі зйомки – не важко здогадатись: залякування журналістів перспективою потрапити «за ґрати» — звична практика правоохоронної системи в Закарпатті. Крім того, ужгородцям добре відомі факти нападу на журналістів, погрози фізичної розправи, де незмінно фігурувало прізвище Малинич.
З цього приводу варто нагадати як, власне, розпочався цей судовий процес і реакцію журналістів на злочинні дії Малинича та судді Ротмістренко. Потерпілий від злочину прокурорсько-суддійського тандему журналіст Микола Кошута на прес-конференції для представників засобів масової інформації публічно нагадав судді Ротмістренко, що новий Закон України “Про судочинство і статус суддів” передбачає кримінальну відповідальність суддів за подібні дії. Після цього суддя вийшов з судового процесу, задовольнивши заяву журналіста про його відвід. Однак виглядає, відчувши безкарність, прокурор Андрій Малинич виношує нові плани помсти журналісту за його громадянську позицію.
Оскільки засідання майже повністю складалось із задоволення та відхилення клопотань, часу розглядати матеріали справи практично не залишилось. І хоча суд встиг таки перейти від стадії пояснень до стадії вивчення матеріалів справи, було призначено наступне засідання, яке відбудеться 1 березня о 14:00.
clipnews.info