Зона гостинності донецьких

657

Звичайна київська фірма отримала підряд на облаштування території довкола стадіону «Олімпійський» вартістю понад 300 мільйонів гривень. Усе як і прописано урядовою програмою підготовки до Євро-2012. Але є одна пікантна деталь. Фірма отримала підряд лише після того, як до складу її засновників увійшов мешканець Донецьку. Такі вже звичаї сьогодні…
30 серпня Нацагентство з питань Євро-2012 погодило національному спорткомплексу «Олімпійський» закупівлю у ТОВ «ВБК «Центренергобуд» робіт по будівництву та облаштуванню функціональних зон та схем планування пішохідно-транспортних шляхів з розміщенням автостоянок та об’єктів громадського обслуговування на території, прилеглій до стадіону на суму 268,22 млн грн. Відповідне оголошення опубліковано в «Віснику державних закупівель».


Оскільки роботи замовлені в рамках підготовки до Євро-2012, то закупівля проведена за неконкурентною процедурою «у одного учасника». Такий привілей єврофутбольні будівельники мають ще з часів уряду Юлії Тимошенко.
Згідно з розпорядженням з Кабінету міністрів від 10 серпня 2011 року №757-р загальна кошторисна вартість облаштування території довкола «Олімпійського» складає 362,33 млн грн. Той самий «Центренергобуд» в квітні вже отримав підряд вартістю 61,54 млн грн. на облаштування зони гостинності довкола стадіону. Тож невикористаний «Центробудом» люфт складає близько 30 мільйонів, частково він також розподілений між проектувальниками.
З точки зору регіонального патріотизму, градус якого після інавгурації Віктора Януковича вийшов на новий рівень, можна лише порадіти за київську фірму, яка отримала такий потужний контракт. Причому на будівництві, мільярди якого знову ж таки після інавгурації каналізовані в донецькому напрямку. Тим більш, що «Центренергобуд», власниками якого понад шість років був академік будівництва Максим Криворучко і його сини, зарекомендував себе не як банальна прокладка, а реальна будівельна фірма. Вона брала участь у багатьох будівництвах, житлових і промислових, України і Росії (з переліком об’єктів можна ознайомитись тут).
Проте після прискіпливішого погляду на «Центренергобуд» відчуття задоволення дещо розвіюється. Виявилось, що перший квітневий підряд співпав у часі з тим, що компанію власників київської фірми – сім’ю Криворучко – розбавив донеччанин Іван Вікторович Літвінов.
Можливо, ці дві події не варто пов’язувати між собою. Можливо так просто співпало, що донеччанин отримав частку в фірмі, на яку посипався дощ з манни небесної.
Хоча згадується популярне останнім часом нове тлумачення слова «обездоленные», яке віднедавна вживають у відношенні до фірм, які після інавгурації Віктора Федоровича не отримали нових співвласників. Також згадуються побрехеньки злих язиків, які поширюють дурні чутки про норму відкату на єврофутбольних підрядах, яка співпадає з часткою статутного капіталу – 33% – отриману в київській фірмі донеччанином, співвласником охоронної фірми ТОВ «Служба забезпечення безпеки «Секьюріті.УА».
Із цієї точки хору регіональний патріотизм ні до чого. Мова абсолютно не йде про поганих донецьких, які заважають жити іншим. У цьому промисловому регіоні справді гартуються чудові кадри. Достатньо сказати, що поки Борис Колесніков не взяв в свої руки єврофутбольну тему, про стадіони у Києві і Львові не можна було і мріяти. Також Борис Вікторович справедливо виправдовує призначення донеччанина керівником львівського аеропорту тим, що в столиці Галичині банально немає кадрів для керівництва об’єктом, який після реконструкції має вийти на новий рівень роботи.
І хоча залишається питання, чому Колесніков минулого року направив на навчання за кордон аеропортовим премудрощам не львів’янина, а свого земляка, але менше з тим. У бізнесі і владі виживає найсильніший і найзубастіший. У цьому плані донецьким можна поаплодувати.
Проте лише поаплодувати. Бо це безкоштовно. А ось платити їм коштом державного бюджету шалені гроші, навіть якщо цей гонорар і менший від 33%, навряд чи хтось підписувався. Тож варто пам’ятати, що влада приходить до рук, а потім обов’язково відходить. І тоді можливі публічні прояви регіонального патріотизму. І можливо вони будуть абсолютно не пов’язані з єврофутбольною третиною. І можливо тоді зона гостинності буде не такою приємною, як та, що має з’явитись довкола «Олімпійського» (проект на фото внизу).

За матеріалами: nashigroshi.org