Серед бійців «Беркуту» впізнали провокаторів зіткнень у День гніву

506

Активіст громадського руху «Спільна справа» впізнав серед бійців «Беркуту», що чергують біля Печерського райсуду Києва, осіб, причетних до побиття, провокації та грабунків учасників акції протесту День гніву 14 травня. Про це на брифінгу під стінами суду заявив координатор руху Олександр Данилюк.
«Тоді вони були вдягнені у цивільне. Наш активіст Сергій Тищенко упізнав їх сьогодні серед бійців «Беркуту». Саме тих, хто безпосередньо здійснював напади на учасників Дня гніву. Зокрема, на народних депутатів Юрія Гримчака та Михайла Волинця. Ми здійснили фото- та відеофіксацію дій цих осіб. Я вимагаю, щоб до Печерського суду негайно прибула слідчо-оперативна група Генеральної прокуратури з метою затримання злочинців», – наголосив Данилюк.

За його словами, заяву про ці злочини він особисто подавав до Генпрокуратури ще 14 травня. Подібні заяви подавали також народний депутат Гримчак та ще низка потерпілих.

Данилюк також повідомив, що досі слідство не встановило особи жодного з винуватців побиття та пограбунків, незважаючи на численні фото- та відеоматеріали.

«Сьогодні з’ясувався дуже прикрий факт: усі злочинці, що тероризували учасників Дня гніву – бійці «Беркуту». Усі без винятку з числа тих, що найбільш агресивно поводились 14 травня, хто бив людей, хто виривав у них з рук сумки, хто провокував зіткнення. Декілька з них були затримані учасниками акції й передані до рук працівників міліції, які їх майже відразу відпустили», – зазначив Данилюк.

Він вважає, що «бійці «Беркуту» змушені були виконувати злочинні накази, оскільки вчиняли ці неправомірні дії у присутності та під прямим контролем свого безпосереднього керівництва, яке має бути покаране, у першу чергу».

Координатор «Спільної Справи» вимагає від Генпрокуратури негайного арешту усіх підозрюваних.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва 19 травня оштрафував на 340 гривень координатора громадянського руху "Спільна справа" Олександра Данилюка за порушення проведення акції протесту біля Верховної Ради 14 травня.

Як повідомлялося, 14 травня близько 200 представників громадських організацій протестували біля будівлі Ради проти політики влади. Акція відбувалася під назвою: "День гніву".

При цьому напередодні, 13 травня, Київський окружний адміністративний суд наклав обмеження на можливі дії учасників акції, зокрема заборонив установлювати сцену і намети.

Внаслідок цього, 14 травня, коли учасники акції спробували встановити намети, виникла бійка з міліцією.

6 учасників акції було затримано, і пізніше, того ж дня, відпущено.

tyzhden.ua