Ініційована перевірка щодо незаконного використання бюджетних коштів посадовими особами дитячого санаторію у Львівській області

746

Громадські організації «Верховенство права» та «Антикорупційний рух Півдня» звернулись із заявами до Прокуратури Львівської області, Держфінінспекції у Львівській області, СБУ у Львівській області, ГУМВС у Львівській області, Генеральної прокуратури України щодо неправомірної поведінки посадових осіб ДЗ «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Джерело» МОЗ України, стосовно використання ними бюджетних коштів всупереч їх цільовому призначенню.

Аналізуючи ситуацію, яка склалась в сфері державних закупівель, при проведені процедури відкритих торгів на придбання харчових продуктів до закладів МОЗ України у Львівській області, було з’ясовано, що ДЗ «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Джерело» МОЗ України за результатами тендерів уклало низку угод з фізичними особами підприємцями Метіль І.В. та Майборода В.В. на постачання продуктів харчування в 2013 році на загальну суму 1,25 млн. грн. за цінами, які значно перевищують їх вартість в роздрібних мережах по Львівській області.

Так, наприклад, картоплю замовлено по 2,20 грн./кг, тоді як згідно даних моніторингу споживчих цін картопля коштує близько 1,69 грн./кг. Курячі яйця замовлено по 10,80 грн. за десяток, тоді як згідно даних моніторингу споживчих цін яйця можна придбати по 8,55 грн./дес.

Закупка товарів по завищеним цінам є навмисним розкраданням бюджетних коштів.

Такі незаконні дії можуть бути здійснені тільки при наявності узгодженості між учасниками та замовниками конкурсних торгів.

Керівником ДЗ «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Джерело» є Саранча Сергій Миколайович.

Громадські організації в своїх заявах просять провести перевірку, щодо додержання посадовими особами ДЗ «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Джерело» МОЗ України вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель» та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності.

Нижче наводимо текст заяви

Прокурору Львівської області
Василенко Олегу Андрійовичу
79005, м. Львів, пр. Шевченка, 17/19

Начальнику СБУ у Львівській області
Федірко Володимиру Миколайовичу
79012, м. Львів, вул. Вітовського, 55

Начальнику Держфінінспекції у Львівській області
Диба Михайлу Івановичу
79000, м. Львів, вул. Костюшка, 8

Начальнику ГУМВС у Львівській області
Рудяк Олександру Вікторовичу
79007, м. Львів, вул. Г. Григоренка, 3

Генеральному прокурору України
Пшонка Віктор Павлович – до відома
01011, м. Київ, вул. Різницька, 13/15

ЗАЯВА
про порушення законодавства в сфері державних закупівель

Громадська організація «Верховенство права» вирішила проаналізувати ситуацію, яка склалась в сфері державних закупівель та перевірити процедуру проведення тендерів в сфері харчування у Львівській області.
При вивчені інформації, яка розміщена на офіційному інформаційному бюлетні «Вісник державних закупівель», Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що ДЗ «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Джерело» МОЗ України (м. Трусквець Львівської області) 29 січня за результатами тендерів уклав низку угод на постачання продуктів харчування на загальну суму 1,25 млн. грн.

Також, аналізуючи дані моніторингу споживчих цін на соціально значущі товари станом на 29 січня 2013 року, які розміщені на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, приходимо до висновку, що договірні ціни на окремі види продуктів, значно перевищують їх вартість в роздрібних мережах по Львівській області.

Так, наприклад, картоплю замовлено по 2,20 грн./кг, тоді як згідно даних моніторингу споживчих цін картопля коштує близько 1,69 грн./кг. Курячі яйця замовлено по 10,80 грн. за десяток, тоді як згідно даних моніторингу споживчих цін яйця можна придбати по 8,55 грн./дес.

Підряд на постачання продуктів отримали фізична особа-підприємець Метіль І.В. та фізична особа-підприємець Майборода В.В., а це означає, що договірна ціна ймовірно не містить ПДВ.

На решту замовлених продуктів договірні ціни взагалі невідомі, оскільки всупереч Закону «Про державні закупівлі» та розпорядженню Міністерства економічного розвитку і торгівлі України замовник не опублікував ні конкурсної документації, ні ціни за одиницю товару на яйця, курятину і м’ясопродукти, а також ціну за одиницю товару на овочі й хлібобулочні вироби.

В даній ситуації чітко проглядається добре налаштований корупційний ланцюг, оскільки такі незаконні дії можуть бути здійснені тільки при наявності узгодженості між учасниками та замовниками конкурсних торгів.
Згідно ст. 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» органи прокуратури України, спеціальні підрозділи Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України здійснюють заходи щодо запобігання і протидії корупції в межах повноважень, визначених конституцією України.

Стаття 29 ГПК України та стаття 5 ЗУ «Про прокуратуру» надає прокурору право у випадку наявності порушень або загрози порушень економічних, політичних або інших державних інтересів звернутися до суду з позовом в інтересах держави.

Порушення законодавства про бюджетну систему України – використання бюджетних коштів всупереч їх цільовому призначенню або недотримання порядку проведення операцій з бюджетними коштами, як це встановлено чинним бюджетним законодавством, заподіює значних збитків державі та українському народу.

Вважаємо, що закупка товарів по завищеним цінам є навмисним розкраданням бюджетних коштів.

Згідно ст. 43 Закону України «Про здійснення державних закупівель» за порушення вимог, установлених цим Законом та нормативно-правовими актами, розробленими відповідно до цього Закону, члени комітету з конкурсних торгів замовника (генерального замовника), члени органу оскарження, службові (посадові) особи Уповноваженого органу, службові (посадові) особи органів Державного казначейства України (обслуговуючого банку) несуть відповідальність згідно із законами України.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 5 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», п.п. 4, 6 Положення про державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 № 499/2011, ст. 5 ЗУ «Про прокуратуру»,

ПРОСИМО:

1. Провести перевірку щодо додержання ДЗ «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Джерело» МОЗ України Закону України «Про здійснення державних закупівель» під час проведення тендерних процедур та у випадку наявності порушень домогтися притягнення винних осіб до відповідальності.
2. Додатково ГУМВС у Львівській області:
Розпочати досудове розслідування та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності.
3. Додатково Прокуратуру Львівської області:
Звернутися з позовною заявою до суду в інтересах держави про розірвання або визнання недійсними договорів про закупівлю продуктів харчування, укладених 29.01.2013 р. між ДЗ «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Джерело» МОЗ України та Фізичними-особами підприємцями Метіль І.В. і Майборода В.В.

По материалам: verhovenstvo.com