ЯК КАЖУТЬ В ОДЕСІ, «МІЛІЦІОНЕР…»

910

Як кажуть в Одесі, міліціонер у житті і в кіно – це дві великі різниці. Коли в телесеріалах правоохоронці захищають громадян від насилля і відновлюють справедливість, то в реальності вони самі є загрозою для життя невинних людей і першими порушниками законності. За даними правозахисиків, в Україні в 2011 році у відділках міліції померло 20 осіб, а у 2010 році - 51 людина, а катування у відділках перетворили на бізнес. (http://helsinki.org.ua/index.php?id=1305724447). Тож, зрозуміло, народ не безпідставно боїться мати справу зі своїми ”слугами” – державними органами правопорядку.

Куди поділися справжні охоронці закону

Не дивно, що й кінематограф відреагував на цю злочинну тенденцію в суспільстві тим, що створив низку серіалів на зразок “Сищик без ліцензії“, бо люди змушені вдаватися до послуг приватних фірм, де можна ще зрідка мати справу з професіоналами - колишніми працівниками прокуратури чи міліції. Наголосимо, що ці детективи - якраз із тих, для кого поняття честі і совісті - не порожній звук. Звісно, таких білих ворон мало у всіх сферах, але саме такі пішли свого часу з державних правоохоронних органів за власним бажанням чи з ініціативи невдоволеного їхньою порядністю начальства. Хтось відкрив свої агентства, та здебільшого вони змінили рід занять.

Це не секрет, що співробітники міліції офіційно мають невисоку зарплатню. Виходить, держава сама спонукає вишукувати додаткові, незаконні, можливості заробітку. А крім того, згідно з усталеним корупційним законом піраміди, кожен начальник, нижчий за рангом, мусить “відстебнути“ наверх мзду - певну суму грошей, певну кількість пального, стільки-то продуктів тощо. І найнижчі сходинкою, яким нема кому давати накази, ідуть “на полювання”. Як розповідають підприємці, півбід, коли приходить і чесно каже: ”Від мене вимагають…”. А коли прийде хам і починає присікуватися, як до телеграфного стовпа, то не радий будеш, що родився. Такою жертвою-гаманцем може стати будь-хто із нас. Як бачимо, порядній людині в міліції важко затриматися. Тому там таке засилля перевертнів у мундирах, для яких служба - це спосіб, а народ - просто засіб наживи.

Репресивну систему визнано

Як така влада може вести боротьбу з корупцією, коли вона сама корумпована наскрізь? Коли у її представників своє, здеформоване бачення закону? То чи може німий навчити співати, а безногий - танцювати? У цивілізованій країні вам би порадили у випадку порушень прав людини звернутися до суду, але й це не про нас. Бо суди в Україні теж корумповані і працюють на проплату. Тож дві гілки влади з трьох - виконавча і судова - відверто і безкарно нищать свій народ. І такі дії мають іншу конкретну назву – скриті репресії. Цю думку непрямо озвучив 11 липня в ефірі Радіо Свобода колишній міністр юстиції, президент Інституту правової політики Микола Оніщук: ”Ухвалення нещодавно оприлюдненого проекту Кримінально-процесуального кодексу знищить репресивну систему кримінальної юстиції в Україні.” Отже, ця система існує. «Ми матимемо більш європейську систему судового переслідування, а це означає, що і презумпція невинуватості, і процесуальні права особи, яка є учасником кримінального переслідування, будуть захищені краще», – сказав Оніщук. Тільки тут варто було б зазначити, що вони сьогодні не просто погано захищені, а взагалі не захищені.

Бути українцем - це значить постійно доводити своє право на існування

Хрестоматійним прикладом нищення громадян, підтвердженням нежиттєздатності українських законів і процвітання злочинності в країні є сфальсифікована замовна справ проти патріарха Мойсея і громади Украинской Автокефальной Православной Церкви Канонической (УАПЦ-К). Це в якій європейській країні може бути так, що людина, у даному випадку Мойсей (Кулик О. І.), просить захисту в правоохоронців, бо на його помешкання вчинено збройний напад з метою підкинути наркотики і, зовсім не виключено, що й убити, а виявляється, захищатися слід - від працівників міліції і СБУ, з участю яких і був організований той напад 5 жовтня 2009 року. У результаті - злочинці розгулюють на свободі, а проти патріарха Мойсея, який врятувався виїздом з України, корумпована міліція порушує сфальсифіковану кримінальну справу і, нехтуючи презумпцією невинуватості, оголошує його самого злочинцем і то - на весь світ (http://h.ua/story/271344/). Далі Дарницький районний суд ухвалює знести патріарші споруди, бо вони перевищують норми забудови в 50 кв.м. А поруч височать вілли урядовців – і до них нема ніяких претензій з боку представників влади. Узаконити абсурдне і протизаконне рішення про зруйнування храму і священичої обителі намагається і суддівська колегія Апеляційного суду м. Київ. На вимогу громади УАПЦ-К вплинути на заангажованих суддів і відновити Конституційні права відповідача Мойсея (Кулика О.І). голова Апеляційного суду м. Києва Чернушенко А. категорично відмовив, бо впливати на беззаконня служителів Феміди - протизаконно.

Вибіркове правосуддя: усі рівні… але деякі… рівніші

Але в усіх випадках порушень закону самими представниками влади чи їхніми дітьми, як наприклад, Романом Ландіком чи Дмитром Чернушенком, закон елементарно ігнорується - і все сходить з рук. Про безчинства Ландіка зараз у ЗМІ чимало подробиць. (http://cyclowiki.org/w/index.php?oldid=24235)

Також преса розповідає про те, як уночі 7 липня в Одесі екс-депутат облради, син голови Апеляційного суду Києва 24-річний Дмитро Чернушенко і його подруга, що представилася суддею з Києва, побилися з охороною нічного клубу (http://www.pravda.com.ua/news/2011/07/8/6367606/). Організаторів бійки доставили до Приморського райвідділу міліції, де хлопець написав пояснювальну, і його відпустили. Як зізнався на умовах анонімності один із правоохоронців, вчинити по-іншому вони не могли. «Посвідчення судді у супутниці Чернушенка - справжнє. Вона працює в Дніпровському райсуді Києва. А хлопець предявив посвідчення співробітника комітету боротьби з корупцією Верховної Ради. Затримати та притягнути до відповідальності їх ми не можемо - потім не позбудешся неприємностей. Єдиний варіант - зафіксувати інцидент і скласти протокол. Цей випадок проходить, як дрібне хуліганство. У кращому випадку, вони заплатять адмінштраф», - повідомив міліціонер. Синки суддів, чиновників і депутатів поводяться в м. Аркадії, як останні хами. Плюють навіть на міліцію. Можуть побити будь-кого - все одно їх відпустять", - "ТСН" цитує того ж правоохоронця, який побажав зберегти анонімність.

Два тижні тому журналіст Дмитро Гнап у блозі на "Українській правді" написав про ДТП, у якій помічниця київського судді, керуючи автомобілем, збила насмерть випадкову перехожу, але її навіть не затримали.

Чи покарають ”мажорів “цього разу, чи просто пошумлять і затихнуть -побачимо. Але очевидним є зараз той факт, що в нас перед законом усі рівні … але деякі … рівніші більше за інших.

Маємо тверезо розуміти, що вибіркове правосуддя, катування безпідставно затриманих у відділках міліції, переслідування за політичні і релігійні переконання, фабрикування замовних справ –це явні ознаки тоталітарного режиму в Україні.
Як і всі справжні патріоти, гонимий в Україні, бо …

Чи не тому, як і всі свого часу будителі народу, став мішенню для владних братків патріарх Мойсей, бо відверто пішов проти корупції як у Церкві, так і в державі взагалі. Пішов проти системи, націленої на знищення народу: “Народе України, пробудися, не спокушайся вірити в те, що живеш при демократичних і духовних перетвореннях держави. Україна, яка обіцяла перетворитися на прекрасну принцесу, сьогодні перетворюється в страшну жабу. У країні процвітає бездуховність, яка сприяє зростанню корупції і рейдерству, як у часи приходу до влади більшовиків, коли забирається все, що ти чесно заробив. Життя для чесних громадян стає нестерпним, бо вони себе почувають безправними і незахищеними.” (Звернення Патріарха Мойсея до українського народу)

Та нема такого туману, з якого б не можна було знайти виходу. І ми переконані, що наші людські і національні права почнуть поважати тоді, коли ми прокинемося і рішуче почнемо їх захищати. А не чекати, що якось воно та буде. І дасться нам по вірі нашій…

rtkorr.com