К вопросу о коррупции

761

Генеральному прокурору України Пшонці В.П.

01011, м. Київ, вул Різницька, 13/15

Посольствам США, Канади,

Аргентини та країн ЄС в Україні

Засобам масової інформації України

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

Щодо чисельних фактів порушення чинного законодавства вищими посадовими особами України

Шановний Вікторе Павловичу !

9.09.2010р. президент В.Ф.Янукович, звертаючись до закордонних ЗМІ, заявив «Окремо хочу зупинитись на питаннях корупції. В Україні це не просто проблема. Це хвороба, яка роз’їдає державу. Із цією хворобою держава буде боротись не жорстко, а жорстоко…».

На жаль, пройшло більше року, але окрім «жорстких» слів влада не зробила нічого, для подолання корупції. Навпаки, представники влади очолюють список самих резонансних корупціонерів.

У засобах масової інформації майже щоденно з’являються публікації з наведенням конкретних фактів зловживання владою вищими посадовими особами владних, водночас відсутнє належне реагування з боку СБУ, МВС, Генеральної прокуратури щодо припинення порушень закону та притягнення винних в корупційних діях держпосадовців до відповідальності.

Вражає цинізмом придбання Державним управлінням справами

(Кравець) гелікоптера італійсько-американського виробництва «AugustaWestland-139» за 17 млн. доларів США для Президента і це при повальному зубожінні переважної більшості громадян України. В публікації від 18.11.2010р. «Вертолет Януковича — втроє дороже, чем вертолетьі Путина и Обами» (Інтернет-сайт «Сегодня») прямо вказується на те, що керівники більш економічно потужніших держав США та Росії використовують набагато дешевші транспортні засоб.

Внаслідок зрадницької політики посадовців Міністерства палива та енергетики (Ю.Бойко) та НАК «Нафтогазу України» (Є.Бакулїн) у 2010 р. були повністю здані національні інтереси України в Стокгольмському арбітражному суді, яким було прийнято рішення на користь приватної структури «РосУкрЕнерго» щодо передачі 12,1 млрд.мЗ газу. Вартість газу - близько 5 млрд.дол., що дорівнює річному бюджету усіх силових структур України разом взятих.

Злочинним по відношенню до українського народу є рішення (прийняття законопроектів реєстр. №№ 8351, 8352) правлячої коаліції 12 травня цього року щодо списання майже 26 млрд. грн. боргів приватних компаній (облгазів та обленерго) перед державним бюджетом і НАК «Нафтогазом України»(Ю.Бойко, Є.Бакулін) . Водночас, населенню України, 80% якого знаходиться за межею бідності, не було списано жодної гривні заборгованості за житлово-комунальні послуги. («Ліга.новости», 13.05.2011р.)

Із статті від 28.04.2011р. «Рай для Раїси» (Інтернет-сайт «Українська правда») стало відомо, що секретар Ради національної безпеки та оборони Богатирьова Р.В. працевлаштувала в РНБО найближче оточення, у тому числі осіб, які за своїми функціональними обов’язками не працюють на державу, обслуговуючи приватні інтереси пані Р.Богатирьової. Вказані особи мають ранги державних службовців, доступ до державних секретів, отримують -високу заробітну плату з бюджету і користуються пільгами держслужбовців. Якщо сьогодні подібна практика стала нормою, то чому керівництво країни ініціювало и продовжує розігрувати спектакль по безпідставному звинуваченню Ю.Луценко в адміністративних зловживаннях, на порядок нижчих ніж у випадку Богатирьової Р.В.?

Разом з тим, вибірково-агресивною, політично заангажованою виглядає позиція Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України та судових органів відносно А.Макаренка, В.Діденка, Т.Шепітька, Ю.Луценка, Ю.Тимошенко та інших представників опозиції, стосовно яких порушені замовлені владою кримінальні справи, а Макаренка, Діденка та Шєпітька майже рік (хворого Ю.Луценка — 5 місяців) незаконно утримують під вартою. За аналогічні дії посадовців силових структур РФ відносно адвоката Магницького, які призвели до смерті останнього, сенат США та Рада Європи об’явили,, жорсткі санкції відносно 62 осіб, причетних до порушень закону, тортур і смерті адвоката!

Складається враження, що керівництво ГПУ та підпорядковані їй працівники прокуратури повністю ігнорують і не реагують на чисельні факти корупції діючих посадовців органів державної влади, які безкарно продовжують порушувати закон та розкрадати державний бюджет.

Наглядними прикладами таких зловживань є:

- кількаразове, без будь-якого тендеру збільшення вартості реконструкції стадіону «Олімпійський», яка вже становить більше 4,5 млрд. грн., що за даними фахівців у кілька разів більше чим аналогічний стадіон побудований у Германії ( Б.Колесніков, Р.Сафіулін, стаття від 29.12.2010р. «Олимпийский» — в 8 раз дороже аналогичного стадиона в Германии?», Інтернет-сайт «Компромат.uа»);

- закупівля за завищеною ціною (1,8 млн. грн. кожна проти 0,7-1,0 млн. грн. ринкової ціни) майже у 2 рази НАК «Нафтогазом України» (Є.Бакулін) 72 приватних АЗС, чим нанесено державі збитків на суму близько 70 млн. грн. (Інтернет-сайт «Зеркало недели. Украйна», стаття від 30.05.2011р. «Нафтогаз» купил 72 приватньїе АЗС вдвоє дороже чем они стоят на самом деле»);

- закупка по сфальшованому тендеру для «Чорноморнафтогазу» бурової вишки за 400 млн. дол. США при реальній вартості в 248,5 млн.дол. Зовсім знахабнілі від безкарності «організатори» оборудки «заробили» 150 млн.дол. США тільки на одній операції!? (ZN, UА, 27/05/2011 р. «Вишка для Бойко»).

- придбання Державним управлінням справами для клінічної лікарні «Феофанія» газонокосилки майже за 500 тис. грн. при максимальній ціні в 50 тис. грн. (в 10 раз дорожче) (Інтернет-сайт «FundМаrket» стаття від 25.01.2011р. «Как правительство тратит деньги налогоплательщиков?»);

- закупівля Донецькою міською радою 10 біотуалетів по 400 тис.

грн. кожний (Інтернет-сайт «Донецкие вести», стаття від 31.05.2011р. «Обо..аться! Донецк купил 10 биотуалетов за 4 млн.»);

- витрачання Київською державною міською адміністрацією

250 тис. грн. на фуршети на День Києва (Інтернет-сайт «Українська правда», стаття від 30.05.2011р. «Попов витратив чверть мільйона гривень на фуршети на День Києва»(кандидат в мери Києва від ГІР О.Попов).

Виходячи з наведених і багатьох інших корупційних деліктів, у діях багатьох діючих посадових осіб владних, правоохоронних та судових органів вбачаються ознаки вчинення низки державних злочинів, а саме: зловживання владою або службовим становищем (ст.364 КК України), перевищення влади або службових повноважень (ст.365 КК України) та привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ст.191 КК України).

Ніхто з указаних високопосадовців не був притягнутий не тільки до кримінальної, а й до адміністративної відповідальності. Тож не дивно, що корупція в Україні в 2011 р. набирає оберти! Корупціонери продовжують залишатися на державних посадах, порушувати закони і безкарно збагачуватись за рахунок бюджету України. В той же час влада України примушує працівників Генпрокуратури і судів приймати участь у блюзнірських слідчих діях та контрольованих Адміністрацією президента судових процесах, фігурантами яких виступають виключно представники опозиції.

Зважаючи на викладене, керуючись ст.ст. 6, 16, 17 Закону України «Про статус народного депутата України» (з урахуванням вимог ст.7 Закону України «Про звернення громадян»), просимо провести перевірку інформації, викладеної у вказаному зверненні, а у разі її підтвердження -вжити заходів по усуненню порушень чинного законодавства, а також притягненню до відповідальності високопосадовців, які займаючи найвищі державні посади, прямо причетні до протиправних дій або недбалого виконання службових обов’язків.

Про результати перевірки та вжиті заходи просимо повідомити

народних депутатів України.

Додаток; матеріали, на 37-аркушах.

 

 

 

 

 

ord-ua.com