Корупціонер на митному посту — втрата мільйонів державних коштів
ГО «Держава» дуже стурбована систематичними протизаконними діями Дворака Юрія Миколайовича — начальника митного посту «Енергетичний» Київської міжрегіональної митниці Міндоходів, які призводять до систематичних втрат так необхідних Україні бюджетних коштів.
На жаль, незважаючи на сподівання народу, що революційні події нарешті-таки покінчать у країні з корупцією, хабарництвом, зловживанням владою і, пройшовши люстрацію, до владних коридорів прийдуть патріотично налаштовані люди, які дбатимуть не про власну наживу, а про інтереси держави, її розвиток і розківіт, — не справдилися.
У владних кріслах продовжують лишатися корупціонери, зайняті лобіюванням власних інтересів, які і далі обдирають свою країну, набиваючи власні гаманці. Крім того, їм вдається не просто утримуватися на своїх посадах, а ще й робити стрімкі кар’єри.
ГО “Держава”, яка сформувалася в період буремних революційних подій і основні принципи діяльності якого засновані на патріотизмі, не може лишатися осторонь злочинних дій, які призводять до втрати, розкрадання чи недоотримання державною коштів, так необхідних сьогодні Україні в першу чергу для підняття рівня обороноздатності країни та її економіки.
До ГО «Держава» надійшла інформація про систематичні протизаконні дії Дворака Юрія Миколайовича — начальника митного посту «Енергетичний» Київської міжрегіональної митниці Міндоходів. Громадська організація глибоко стурбована грубим порушенням діючого законодавства посадовою особою Київської міжрегіональної митниці та звернулася з вимогою до Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Державної митної служби України вжити відповідних заходів і притягнути винних до юридичної відповідальності.
Дворак Юрій Миколайович за часів президентства Януковича призначений на посаду начальника митного посту «Енергетичний» Київської регіональної митниці Держмитслужби України, пізніше перейменовану в Київську міжрегіональної митницю Міндоходів. Саме за часів його керівництва через цей митний пост здійснювались славнозвізсні кримінальні оборудки з паливом відомим громадянином Курченком та компаніями “Газ 2009”, “Сєпек”, та ін., завдяки чому державний бюджет втратив мільярди гривень.
Перебуває в тісних родинних зв’язках з Якименком О. — Головою Служби Безпеки України часів Януковича. Завдяки Якименку і відбувалося лобіювання багатьох інтересів Дворака.
Є власником однієї з найбільших квіткових компаній в Україні – «Фіорі», також володіє рестораном «Фіорі», що знаходиться в торговельному центрі «Домосфера». Дворак — один з монополістів по ввезенню квітів і рослин на територію України. Митні оформлення здійснює в зоні діяльності Київської митниці Міндоходів на митних постах «Східний термінал» та «Святошин». Також є реальним власником декількох підприємств суб’єктів ЗЕД, які зареєстровані на підставних осіб та здійснюють митні оформлення в зоні діяльності Київської міжрегіональної митниці Міндоходів.
Безпосередньо за його участю відбувається значне заниження митної вартості під час розмитнення товарів, які надходять на адресу вказаних підприємств, що призводить до демпінгу на ринку імпорту в регіоні і як наслідок — перетягування та монополізацію оформлень окремих груп товарів. Для прикладу візьмемо ПП “ЗОВНІШТОРГСЕРВІС”. Основні імпортовані товари: кондиціонери (країна-виробник CN, торгівельна марка – DEKKER), автомобільні запчастини, побутова техніка (акустика). Як приклад, по МД № 319244 від 23.06.2014 здійснено митне оформлення товару “побутова електрична техніка: сабвуфер, торгівельна марка Harman/Kardon, Jamo, JBL” з рівнем митної вартості 10$ — 19$/шт. За наявною інформацією в ЕАІС ДМСУ та в мережі Інтернет ціна вказаного товару варіює від 400$/шт до 800$/шт. І таких оформлень вдосталь.
ТОВ “ІСТВЕСТ”: товар — чай чорний та зелений Hyleys, кава Grandos, Egoiste. Митні оформлення вказаного підприємства здійснюються із заниженням в середньому на 25% від мінімального рівня митної вартості, що є в базах даних. Це дозволило вказаному підприємству у найкоротший час монополізувати ринок імпорту чаю та кави в регіоні. За приблизними підрахунками на кожному оформленні ТОВ «Іствест» держбюджет втрачає на 1 контейнері чаю або кави від 6 до 14 тисяч доларів США (не важко здогадатись в чию кишеню ідуть кошти). Аналогічна ситуація з ТОВ “МАРСЕЛЬ ЛОДЖІСТІК. Товар — колісні диски з алюмінієвих сплавів. Ооформлення відбуваються з заниженням в середньому до 25% митної вартості товару, протягом місяця-двох відбулась монополізація ринку імпорту колісних дисків в регіоні, як наслідок — втрати держбюджету від 6 до 11 тисяч доларів США на контейнері вказаного товару.
То ж за що загинула небесна сотня? За що боролись українці? І коли все це буде припинено?
По материалам: go-derzhava.org