Антикоррупционный портал job-sbu.org > Политика > З України висилають двох чеських дипломатів
Голосование

Донбасс. Новороссия или Украина

Результаты опроса

З України висилають двох чеських дипломатів

17:30 13.05.2011 0 510

МЗС оголосило персонами нон-грата двох чеських дипломатів. Про це повідомили у Департаменті інформаційної політики МЗС України.
Як зазначає міністерство, сьогодні до МЗС України було запрошено Тимчасового повіреного у справах Чеської Республіки в Україні Вітєзслава Півоньку, якому було вручено ноту щодо оголошення персонами нон-грата двох співробітників військового аташату Чехії у Києві у зв’язку із вчиненням ними дій, несумісних з положеннями Віденської конвенції про дипломатичні зносини.

Керівнику чеської дипломатичної місії було висловлено рішучий протест проти використання дипломатичного статусу для збору інформації, що становить державну таємницю в Україні.

Йому було наголошено на тому, що «для України такі дії є неприйнятними з боку представників будь-якої держави. Тим більше, непокоїть, що до протиправної діяльності вдалися дипломати такої дружньої і партнерської для нас країни, як Чехія», говориться у повідомленні.

«Водночас, було наголошено, що для нас розвиток дружніх, взаємовигідних відносин з Чеською Республікою є важливим пріоритетом, і ми сподіваємось, що надалі наші взаємини не затьмарюватимуться такими інцидентами», йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, цього року Рада ЄС ввела візові санкціївідносно 157 білоруських чиновників на чолі з президентом Олександром Лукашенко. Причиною цього стало придушення акційпротесту після президентських виборіву грудні, які різко скритикували західні уряди.

У 2009 році, МЗС України попередив посла РФ Віктора Черномирдіна, що його можуть оголоситиперсоною нон-грата в Україні.

tyzhden.ua