Антикоррупционный портал job-sbu.org > Аналитика > Віталій Хомутиннік про новий Митний кодекс
Голосование

Донбасс. Новороссия или Украина

Результаты опроса

Віталій Хомутиннік про новий Митний кодекс

12:00 17.05.2011 0 668

Нова редакція Митного кодексу сприятиме наближенню митного законодавства до європейських стандартів. Про це у ексклюзивному коментарі УНН сказав народний депутат України з фракції Партії регіонів, голова комітету ВР з питань фінасів, банківської діяльності, податкової та митної політики Віталій Хомутиннік.

Як зазначив В.Хомутиннік, нова редакція Митного кодексу поєднала кращі напрацювання двох законопроектів про внесення змін до Митного кодексу України та інших законодавчих актів України(р.№8130 та 8130-1), розроблені двома авторськими колективами з урахуванням позиції Кабінету Міністрів, Державної митної служби України, народних депутатів та представників бізнесу. «В доопрацьованому законопроекті враховані положення Закону України «Про приєднання України до Протоколу про внесення змін до Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур», Конвенції про тимчасове ввезення та Оновленого Митного кодексу ЄС 2008 року, а також принципи реформування митної служби України», — сказав політик.

За його словами, у новій редакції Кодексу знайшли відображення такі ключові питання реформування митної служби як, спрощення та прискорення митних процедур, зменшення впливу «людського фактору» на процес та результат митного оформлення товарів, наближення процедур до європейських стандартів, а також підвищення ефективності протидії митним правопорушенням, посилення ролі пост-аудиту, визначення чітких строків проведення митниками процесуальних дій.

«В остаточному документі також було враховано ряд норм, зокрема щодо відповідальності митних органів за неправомірне затягування часу, усунення корупції на кордоні, надання можливості здійснення митного оформлення у будь якому митному органі (без відкріплень та дозволів), проведення митного оформлення протягом 4 робочих годин тощо. В законопроекті враховані положення Податкового кодексу України, а також передбачено впровадження електронного декларування та використання інформаційних технологій. На думку В.Хомутинніка, всі ці норми дозволять бізнесу значно скоротити час та фінансові ресурси на здійснення митних формальностей та сприятиме зменшенню проявів корупції», — зазначив В.Хомутиннік.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада прийняла за основу законопроект «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України (р.№8130-д).

unn.com.ua