Антикоррупционный портал job-sbu.org > Аналитика > У відносинах України та Росії прогнозують ще більше похолодання
Голосование

Донбасс. Новороссия или Украина

Результаты опроса

У відносинах України та Росії прогнозують ще більше похолодання

08:31 14.08.2011 547

У відносинах України та Росії економічні інтереси взяли гору над ідеологічними, а тому розпочнеться період похолодання. Таку думку у коментарі Тижню вислови надзвичайний уповноважений посол України Юрій Щербак.
«Після проросійської ейфорії, яка охопила режим Януковича, що зробив ряд надзвичайно суттєвих неприйнятних в принципі для міжнародних відносин поступок Росії, сьогодні наступив час похолодання – економічні інтереси почали брати гору над ідеологією. Одна справа для нинішньої української влади – це скинути національні інтереси, такі як мова, історія та її трактування, релігія, однак, коли йдеться про економіку, про ті величезні активи, якими володіють українські олігархи, що насправді керують нашою державою, то тут уже почалася інша розмова, тут уже входять в гру власне інтереси кишені», – зазначив Щербак.

За словами дипломата, ситуація у відносинах між Росією та Україною буде погіршуватися до того моменту, поки не буде обрано нового російського президента.

«Зараз почнеться дуже серйозний період у стосунках між Україною та Росією. І незрозуміло, чим закінчиться для київської влади таке охолодження стосунків. Можливо навіть якоюсь операцією проти України, проти нинішнього керівництва, яке нарешті пізнає всю небезпеку відносин такого типу з Росією, який ґрунтується на принципі «господар і слуга». І ситуація буде погіршуватися до того, як в Росії визначиться, хто стане наступним президентом. Втім, загравання київської влади з одним з кандидатів і підтримка його є вкрай небезпечною, тому що лізти у внутрішньокремлівські інтриги і брати якусь сторону – це не прийнятно в міжнародній політиці, а по друге, це дуже небезпечно для існуючої влади», – додає Щербак.

Водночас, на думку дипломата, неможливо поки говорити і про наближення України до Європи через внутрішню політику влади.

«Перша умова для зближення з Європою – припинення жорстокої діяльності влади у придушенні опозиції. І зокрема, пов’язане з арештом Юлії Тимошенко. Це аксіома… Ні про яку Європу зараз мови бути не може. Навпаки є передбачення, що ситуація погіршиться, зокрема, щодо створення зони вільної торгівлі і підписання угоди про асоціацію з європейськими країнами. Оскільки зараз українська влада почала проводити брутальну політику зміцнення авторитарного режиму, що абсолютно неприйнятно для Європи, а тому не виключено, що своїми необачними діями українська влада буде змушена мати протиборство на двох фронтах: на російському і європейському. Це абсолютно небажаний розвиток для України, бо вона може опинитися між двох вогнів», – додав Щербак.

Нагадаємо, у четвер, 11 серпня, Віктор Янукович перебував з робочий візитом в Росії на запрошення його російського колеги. У ході зустрічі, окрім газового питання також обговорювалася тема розмежування кордонів. Крім того, Янукович оглянув олімпійське будівництво в Сочі до майбутньої Зимової Олімпіади 2014 року.

За інформацією російського видання «Коммерсанть», період зближення і стабільності у відносинах Росії та Україні, що почався з приходом до влади Віктора Януковича, завершився.

tyzhden.ua