Антикоррупционный портал job-sbu.org > Новости и происшествия > У Криму в «Укрпрофоздоровниці» за останні роки щезла третина земель
Голосование

Донбасс. Новороссия или Украина

Результаты опроса

У Криму в «Укрпрофоздоровниці» за останні роки щезла третина земель

13:00 25.05.2011 0 418

Генеральна прокуратура розпочала перевірку додержання вимог законодавства щодо намірів керівництва Федерації професійних спілок продати у 10 регіонах 18 цілісних майнових комплексів та окремих об’єктів нерухомості, які входять до мереж підприємств «Укрпрофоздоровниця», «Укрпрофтур» та «Херсонтурист». Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.
«Генеральною прокуратурою 23 травня внесено припис Голові Федерації профспілок з вимогою недопущення незаконного відчуження майна профспілок та прийняття рішень щодо подальшого використання майна санаторно-курортних закладів відповідно до чинного законодавства України, інтересів громадян та держави», — йдеться у повідомленні. Перевірка триває.

В ГПУ відзначають, що лише прокуратурою АР Крим упродовж минулого та поточного років стосовно посадових осіб закладів системи «Укрпрофоздоровниця» порушено 8 кримінальних справ, у т.ч. 4 – за фактами незаконного відчуження 5,6 тис. кв. м нерухомого майна. З метою повернення у державну власність майна та земельних ділянок заявлено 7 позовів до суду.

«Прокурорськими перевірками викрито «рейдерські» схеми заволодіння приватними структурами за допомогою судових рішень лікувальними корпусами санаторіїв та організації у них приватних готелів, незаконної їх передачі в оренду з подальшою реалізацією за заниженою вартістю», — заявляють у Генпрокуратурі.

При цьому загальна площа земельних ділянок санаторно-курортних комплексів ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» в АР Крим за останні роки скоротилася зі 120 гектарів майже на третину.

Федерація профспілок України є найбільшим всеукраїнським профспілковим об’єднанням, до якого входять більш як 85 % членів профспілок країни – понад 9 мільйонів громадян. Федерація є власником понад 150 санаторно-туристичних комплексів в усіх куточках держави, де щороку забезпечується оздоровлення як членів профспілок разом із сім’ями, так і інших осіб за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Нагадаємо, голова Ради міністрів автономії Василь Джарти заявив, що керівництво Федерації профспілок України (ФПУ) планує передати ряд санаторіїв і готелів у Криму в управління ізраїльської компанії.

Нещодавно у Криму були затримані кілька посадовців, яких звинувачуютьу незаконному виділенні землі.

tyzhden.ua