Антикоррупционный портал job-sbu.org > Политика > У Клюєва пропонують зняти обмеження на торгівлю алкоголем
Голосование

Донбасс. Новороссия или Украина

Результаты опроса

У Клюєва пропонують зняти обмеження на торгівлю алкоголем

09:30 04.08.2011 0 361

Міністерство економічного розвитку і торгівлі запропонувало виключити з правил роздрібної торгівлі спиртними напоями норму, яка дозволяла місцевій владі обмежувати торгівлю алкоголем, оскільки вона не передбачена законом.
Про це у публікації «Алкогольная независимость» пишуть автори газети «Коммерсант-Украина».

В Уряді пропонують виключити з п. 9 правил норму про заборону роздрібної торгівлі алкогольними напоями в місцях, визначених органами місцевого самоврядування.

У міністерстві відзначили, що дана норма не відповідає вимогам закону «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», оскільки він не дає повноважень місцевим органам влади встановлювати обмеження на продаж пива та алкогольних напоїв.

У Мінекономрозвитку вважають, що виключення цієї норми із правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями усуне конфлікти між підприємцями та місцевими органами влади, збільшить прибуток торговців алкоголем і, як наслідок — бюджетні надходження.

Зазначимо, що саме ця невідповідність дозволяє підприємцям успішно оспорювати обмеження, які вводить місцева влада, в судах.

Втім, ініціатива Мінекономрозвитку викликала протест мерів міст, в яких вводилися якісь обмеження на торгівлю спиртними напоями.

Нагадаємо, у ряді міст місцеві органи влади вже обмежували торгівлю алкоголем. Зокрема, в Івано-Франківську, Львові та Ужгороді заборонено продаж алкоголю в нічний час, у Донецьку та Алушті — в радіусі 100 м від дитячих, лікувальних і освітніх установ, у Києві — в кіосках і павільйонах площею менше 40 кв м.

Ряд заборон був опротестований органами прокуратури, після чого міськради повторно голосували за їх введення.

За даними Держстату, в Україні торгують алкоголем 21,8 тисяч магазинів і 674 спеціалізованих підприємства.

tyzhden.ua