Томенко: влада намагається ліквідувати місцеве самоврядування

2

Серед важливих завдань осіннього політичного сезону є формування бюджету на 2012 рік, який, на відміну від цього року, виправив би, як мінімум дві помилки: належне фінансування гуманітарної сфери та зменшення фінансування органів місцевого самоврядування та місцевих програм. Про це заявив заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко.
Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Миколи Томенка, виправленням першої помилки віце-спікер вважає, належне фінансування гуманітарної сфери «оскільки в 2011 році сфера охорони здоров’я, освіти, фізичної культури, спорту туризму тощо не була профінансовано відповідно до потреб».

Другою ж важливою проблемою бюджету цього року, яку треба вирішити, Микола Томенко назвав зменшення фінансування органів місцевого самоврядування та місцевих програм. За словами політика, в залежності від цього буде зрозуміло, чи і надалі влада налаштована на фактичну ліквідацію місцевого самоврядування та представницької влади як такої.

Він зазначив, що «висловлювання прем’єр-міністра та інших високопосадовців, скажімо, стосовно того, що Київський міський голова може взагалі не працювати, а жити в Тель-Авіві, аби не заважав. Чи відсутність реакції влади на те, що уже довгий період не обраний голова Чернівецької обласної ради та не оголошено вибори міського голови Чернівців, говорить про те, що влада налаштована на вибудовування вертикалі виконавчої влади і на фактичну ліквідацію місцевого самоврядування».

«Отож, проект бюджету, який ближчим часом має з’явитися у парламенті, або підтвердить, або спростує тезу стосовно того, що влада послідовно діє проти місцевого самоврядування», — підсумував М.Томенко.

zaxid.net