Суд арештував членів «Патріота України» на два місяці

3

Солом’янський райсуд Києва (вул. Шутова, 1) заарештував сьогодні на два місяці депутатів Васильківської міськради Сергія Бевза та Ігоря Мосійчука, а також Володимира Шпару з організації «Патріот України», яких підозрюють в організації теракту. Про це повідомляє bilozerska.livejournal.com.
Судове засідання по обранню запобіжного заходу для чотирьох «васильківських терористів»: Сергія Бевза, Володимира Шпари, Ігоря Мосійчука та Олексія Чернеги почалося о 14.00.

Після оголошення рішення суду Бевза відвезли до Київського обласного управління СБУ.

Затриманих готові взяти на поруки народні депутати Андрій Парубій, Андрій Павловський, Іван Заєць, а також понад десять депутатів міськради та міський голова Василькова.

Щодо Шпари, Олена Білозерська зазначила: «Цілу добу Шпара перебував в СБУ, його допитували, проводили обшук вдома — але жодного статусу (затриманого) при цьому він не мав (!) це визнав слідчий на суді».

За словами адвокатів затриманих, ще одним підозрюваним у підготовці теракту на День Незалежності в Києві виявився начальник юридичного відділу Васильківського райради Олександр Крикунов. Його суд відпустив під підписку про невиїзд.

Крім того, співробітники СБУ затримали двох свідків у справі про «васильківських терористів» — Олексея Чернегу і Віталія Зателепу. Їх утримують вже більше 72 годин, що є порушенням 29-ї статті Конституції України та 106-ї статті Кримінального кодексу Україні.

Сьогодні, 26 серпня, під стінами СБУ в Києві пройшла акція протесту націоналістичної організації «Патріот України» проти беззаконня СБУ.

Учасники акції вимагали звільнити з-під варти затриманих за підозрою у підготовці теракту.

tyzhden.ua