Антикоррупционный портал job-sbu.org > Аналитика > Репресії по-донецьки, – Янукович вже взявся за футбольних фанатів
Голосование

Донбасс. Новороссия или Украина

Результаты опроса

Репресії по-донецьки, – Янукович вже взявся за футбольних фанатів

10:30 30.08.2011 498

Маховик репресій в Україні набирає обертів куди сильніше, ніж того можна було чекати від, здавалося б вайлуватого та недолугого колишнього директора автобази. Узурпувавши владу та узявши під свій особистий контроль міліцію, прокуратуру, суди, Верховну Раду та Кабмін, Янукович уявив себе не інакше, як батьком нації. Непокірних та незгодних з главою сім’ї дедалі частіше він заганяє у стійло, керуючись методами своїх ідейних натхненників – диктаторів з Білорусі та Росії. За святкування Дня Незалежності не так, як затвердили у адміністрації на Банковій, уже відповідають на допитах у слідчому управлінні ГУ МВС України на Володимирській, 15 десятки українських націоналістів.

Зокрема, ця доля в суботу не оминула й особисто мене, а також моїх побратимів по ВО “Свобода” Андрія Іллєнка, Руслана Андрійка та Едуарда Ігольнікова. Останнього, між іншим, не просто запросили “на чай” через вручення повістки, а посеред білого дня без жодних пояснень та пред’явлення документів арештували на вулиці і доправили у невідоме приміщення. Там упродовж кількох годин міліція шантажувала Ігольнікова ймовірністю порушення проти нього кримінальних справ за активну життєву позицію та наполегливо схиляла молодого хлопця “до співпраці“. Зрештою, навідуватися до слідчих, які в будь-якій іншій країні мали б в цей час займатися злочинцями та казнокрадами, а не виконувати їхні ж накази стосовно переслідувань опозиції, за царювання Януковича звикають не лише політики, а пересічні, геть аполітичні українці.

Сьогодні у Києві підлеглі Могильова заарештували одного з лідерів уболівальників київського Динамо Андрія Коріновського. Без будь-яких законних підстав у вигляді повісток, викликів чи судових постанов, хлопця просто схопили на вулиці й повезли до Печерського райвідділу. Зв’язок зі світом уболівальникові Динамо міліція перервала майже миттєво. Повідомити про затримання рідних Андрія ніхто навіть не намагався, – з ранку до вечора нелюди в погонах, навпаки, клеїли дурня й стверджували, що Коріновського у них немає. Усі деталі затримання з вуст іншого лідера київських футбольних фанатів Євгена Щелкунова вже викладені на Українській правді.

Немає сумніву, що причина репресій проти футбольних фанатів – їхня рішуча і непримиренна життєва позиція та знамените

скандування про Януковича під час матчу Динамо Київ – Карпати. Буквально наступного дня у всесвітній мережі відео зі скандуваннями фанатів розійшлися світом, а спроби СБУ вилучати ролик з YouTube лише примножували кількість нових його копій у геометричній прогресії. У формальний привід для затримання лідера київських футбольних фанатів, а саме, побиття українофоба Андрія Саламатова, який під час цієї зустрічі намагався зірвати з львівського сектора банер із зображенням командира УПА, Героя України Романа Шухевича, вірити немає жодної підстави. Андрій Коріновський, як стверджують фанати з сектора, навпаки намагався повернути усіх розлючених вчинком провокатора на свої місця. Усвідомлюючи суть арешту лідера київських уболівальників ВО “Свобода”, безперечно, стало на захист Андрія Коріновського. В Печерському райвідділі вже працює один з очільників юридичного відділу об’єднання Олег Бондарчук, який відстоюватиме права столичного фаната.

Угруповання фанатів київського Динамо є одним з найбільш згуртованих та організованих в Україні. Неодноразово своє право уболівати та декларувати свою незалежну від клубної політики життєву позицію воно відстоювало силою. Це не бутафорні прапороносці, аморфні “кузьмичі”, чи масовка, що відвідує футбольні матчі по безкоштовних квитках за “рознарядкою”. Вони належать до міцного середнього класу українців, які поважають себе і змушують рахуватися з собою. Таких боїться влада. Саме по таких в першу чергу б’є репресивна машина Януковича. Тимчасово приборкавши кількома кримінальними справами та незаконними взяттями під варту активістів Податкового майдану, тепер влада намагається загнати у стійло футбольних вболівальників. Упевнений, що затриманням Коріновського по справі так званого побиття Саламатова, віддані “орли Могильова” не обмежаться.

Свідомо запустивши на стадіон під час матчу Динамо – Карпати професійного українофоба, який насправді мав би сам відповідати за свої антидержавні висловлювання та вчинки в СБУ, влада Януковича тепер буде намагатися будь-що повернути на трибуни міліцію. Мало що там ще вирішать скандувати проти президента і його посіпак футбольні фанати.

Використання свого провокатора в натовпі для нинішнього режиму стає улюбленимі перевіреним прийомом. Так було, наприклад, 9 травня у Львові. Тоді, міліцейський вишкребок та член Партії Регіонів Святослав Сопільник, який стріляв і влучив у людей із забороненої зброї, навіть не був притягнений до відповідальності, а потерпілі від сваволі міліції отримали реальні судові вироки. 24 серпня в Києві на вулиці Володимирській у 10-тисячному натовпі мирних мітингувальників були зо два десятки певної зовнішності російськомовних молодиків, які без будь-якого опору з боку міліції виривали металеві щити та лізли у бійку з готовими на силовий сценарій спецпризначенцями. І хоча силового сценарію, на який розраховувала влада, проштовхнути не вдалося, репресії проти мирних демонстрантів йдуть повним ходом. Не забуваймо, що і в подіях в Українському Домі у квітні 2010 року, коли молодики в шкірянках хапали ні в чому не винних українських патріотів, був свій провокатор – депутат від ПР Вадим Колесниченко. Виставку, з якою одіозний українофоб-депутат гастролював всією Україною навіть у Польській амбасаді назвали провокацією, проте Колесниченко продовжує бити лобами українців, замішуючи свої виступи на антидержавних заявах, брехні та маніпуляціях.

Міліцейська сваволя в Україні, безперечно, не минеться тим, хто її організовує. Намагаючись загасити полум’я обурення українців за свою діяльність шляхом репресій, влада дедалі більше починає бути схожою на невмілого школяра, який розбурханий казан з реактивами закриває кришкою, не даючи їм виплеснутися на поверхню. Застосовуючи силові методи впливу на абсолютно різних за політичними поглядами, заняттями та соціальним статусом українців Янукович лише каталізує незворотні процеси в українському казані. Коли цю кришку зірве, то в першу чергу по голові й руках дістанеться горе-експериментаторам. Бо в освоєнні державних ресурсів та узурпації влади, може, вони й професори, зате в управлінні країною безнадійні двієчники – школярі.

По материалам: ord-ua.com