«Регіонали» могли запропонувати Тігіпку стати Азаровим

573

Партія регіонів, імовірно, пообіцяла голові партії «Сильна Україна» Сергію Тігіпку прем’єрську перспективу, аби об’єднати ці дві партії. Про це в коментарі Тижню повідомив голова Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.
«При всій сенсаційності в такому рішенні є своя і достатньо суттєва логіка, особливо для Партії регіонів. Через таке об’єднання консолідується провладний електорат, зменшує альтернативу для своїх потенційних виборців – не буде конкурента, який би відбирав голоси у них на майбутніх парламентських чи президентських виборах. Більше того, значна частина тих виборців, які розчаровані або будуть коливатися у виборі, не бачитимуть для себе іншої альтернативи. Або взагалі не будуть голосувати, або в решті-решт проголосувати за таку «об’єднану» Партію регіонів», – стверджує Фесенко.

За словами політолога, пропозиція про об’єднання, скоріше за все, надійшла від Партії регіонів.

«Думаю, що скоріше за все, пропозиція була з боку «регіоналів». Теоретично ця ідея могла виникнути в Тігіпка, але він тут діє як бізнесмен. Він чудово розуміє, одна річ – продати свій товар, коли він достатньо дорого коштує. Зараз є можливість продати «Сильну Україну» достатньо дорогу і зокрема, виторгувавши для себе певні дивіденди.

Щодо Тігіпка, то він, думаю, також зробив певні висновки з місцевих виборів. Він зрозумів, що дуже важко конкурувати з правлячою партією, коли виборець, що підтримує владу вибирає між головною владною партією і молодшим її партнером. Частіше за все він вибирає головну владну партію. Крім того, якщо конкурувати з Партією регіонів, то краще це робити в опозиції. До опозиції, мені здається, Сергій Леонідович (Тігіпко – Ред.) якось не схильний. Психологічно йому ближче працювати у владі, займатися реформами. Можливо, йому пообіцяли навіть підвищення політичного і адміністративного статусу. Думаю, що йому пообіцяли прем’єрську перспективу, що також може приваблювати Сергія Леонідовича», – зазначив політолог.

Щодо перспектив Партії регіонів на виборах після такого об’єднання, то Фесенко вважає, що їхні навіть колишні прихильники ніколи не проголосують за опозиційні націонал-демократичні партії.

«Таке об’єднання дає можливість повернути частину виборців в ситуації реальних виборів. Як правило, колишні виборці Партії регіонів не переходять на бік помаранчевих, націонал-демократичних партій. Для них ці партії – чужі. За кого їм голосувати? А вибір буде дуже невеличким – або Партія регіонів, або комуністи. Для людини, яка підтримує Тігіпка, ліберальні реформи, краще буде проголосувати за Партію регіонів, ніж за комуністів. Звичайна, якась частина їх взагалі не піде на вибори», – зазначив політолог.

Втім, на думку Фесенка, більше незадоволених таким об’єднанням буде в апараті самої партії Тігіпка.

«Частина апарата «Сильної України» буде не в захваті від такого рішення. Таке часто трапляється. Зокрема, блокування і саботування спостерігалося в процесі об’єднання «рухів». Зараз така ж ситуація стримує приєднання до «Батьківщини» партії «Реформи і порядок», «Народної самооборони». Як правило, апарат малої партії під час приєднання до більшої має більше ризиків, тому й для Тігіпка більше ризиків при такому об’єднанні, ніж в Партії регіонів», – пояснює політолог.

Однак, Тігіпко зможе домовлятися про «достатньо пристойні позиції для частини свого апарату та отримати самому достойний статус – співголови або перший заступника».

«Крім того, я думаю, що він зможе домовлятися, про певну квоту в процесі формування партійного виборчого списку. Втім, скоріше за все, буде збережено бренд Партії регіонів та певні статусні традиції для апарату партій», – додав він.

Фесенко також прогнозує і надалі таке «укрупнення політичних партій».

«Взагалі в даному випадку ми бачимо певну тенденцію – укрупнення політичних партій. І це буде відбуватися не тільки в провладному таборі, а також і в опозиційному. Як на мене, деякі опозиційні партії будуть приєднуватися до «Батьківщини», а також «Фронту змін», – додав Фесенко.

Нагадаємо, сьогодні під час прес-конференції голова Партії регіонів Микола Азаров зазначив, що партія «Сильна Україна» вирішила увійти до складу Партії регіонів.

tyzhden.ua