Антикоррупционный портал job-sbu.org > Экономика > Порошенко продає свій завод
Голосование

Донбасс. Новороссия или Украина

Результаты опроса

Порошенко продає свій завод

12:00 23.05.2011 0 687

Компанія Oasis CIS оголосила, що купує пивзавод «Радомишль», що входить до групи «Укрпромінвест» Петра Порошенка.
Oasis викупить майже 100% підприємства, включаючи емісію акцій, яку 31 березня акціонери вирішили провести для збільшення статутного капіталу на 114%, до 319 млн грн, пише «Комерсант-Україна» у публікації «Росіяни зайшли на пиво».
Інформацію про купівлю підтвердив також директор з маркетингу «Першої приватної броварні» (компанія розливає на «Радомишлі» пиво Stare Misto) Максим Васильєв.
«Радомишль» купують бізнесмени, які займалися розвитком «Пивоварні Івана Таранова». Співвласник компанії Detroit Investments Євген Кашпер коментувати операцію не став.


Oasis планує масштабну експансію на ринки України, Казахстану та Білорусі. До купівлі українського заводу компанія планує залучити кредит у розмірі $ 20 млн у Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), йдеться в матеріалах банку. Рішення буде ухвалене банком на раді директорів 28 червня.
«Якщо рада директорів ухвалить рішення про надання кредиту, то він буде видаватися не для придбання одного заводу, а для масштабного регіонального проекту», — повідомив провідний радник ЄБРР Антон Усов.
За даними банку, компанія має намір витратити на експансію на три ринки до $ 182 млн. Минулого року Oasis почала операції в Білорусі, купивши провідного виробника соків «Стара фортеця».
Oasis створена співвласниками компанії Detroit Investments, російськими підприємцями Євгеном Кашпером і Олександром Ліфшицем — засновниками російської «Пивоварні Івана Таранова», яку в 2005 році вони продали групі Heineken за $ 560 млн.

gazeta.ua