Антикоррупционный портал job-sbu.org > Аналитика > Наша міліція нас береже. Знову, і знову, і знову!..
Голосование

Донбасс. Новороссия или Украина

Результаты опроса

Наша міліція нас береже. Знову, і знову, і знову!..

11:00 24.08.2011 661

17 серпня в Черкасах співробітниками міліції був жорстоко побитий адвокат. Cлідчий УБОЗ та співробітники спецпідрозділу «Сокіл» у дворі Сосновського районного суду Черкас побили адвоката Дмитра Карпенка.

Ввечері 17 серпня, після закінчення робочого дня, в суд був доставлений підзахисний адвоката Карпенка, у якого 17 серпня закінчився строк запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

До суду Карпенко був доставлений для розгляду питання про продовження строку запобіжного заходу, однак чергового судді вже не виявилося на місці. Коли замість того, щоб звільнити підслідного, працівники міліції знову посадили його в автомобіль, щоб відвезти в невідомому напрямку, адвокат звернувся до правоохоронців із питаннями, куди везуть його підзахисного та на якій підставі його утримують під вартою.

У відповідь на самого адвоката вдягли наручники і почали бити, а потім заштовхали у міліцейський автомобіль, де на голову натягнули чорний синтетичний пакет. Адвоката продовжили бити, в тому числі ногами, а один з убозівців – душити, сівши на голову.

При цьому адвокату погрожували «замучити до смерті» у приміщенні УБОЗ. Коли Карпенко почав втрачати свідомість, з нього зняли мішок, і зі словами «Дихай, падла!» викинули з автомобіля.

За даними медичного огляду, у адвоката в результаті виявили закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, численні забої м’яких тканин тулуба і кінцівок, забій нирок, численні рвано-різані рани на руках.

Спочатку свідки інциденту, а потім і сам потерпілий адвокат подали до прокуратури заяви про порушення прав і завдання тілесних ушкоджень.

Версія міліції

Представники міліції прокоментували інцидент у ЗМІ так: співробітники міліції були при виконанні посадових обов’язків, зокрема мали транспортувати підслідного, але адвокат Карпенко зробив спробу звільнити свого підзахисного, застосовуючи фізичні методи.

Цікаво, що в прокуратурі Черкаської області зараз знаходиться заява працівників УБОЗ про напад на них адвоката. В той же час заяви від адвоката немає.

Група колег з Комітету по захисту прав адвокатів попрямувала на місце, щоб надати допомогу колезі, в тому числі правову, щодо захисту і відновлення порушених прав.

Коментар Тетяни Монтян

Тільки людина з яскраво вираженою розумовою відсталістю може стрибати на озброєних ментів та бикувати описаним ментами способом. У Карпенка з головою все ОК, а отже, менти, як і завжди, цинічно брешуть. Спочатку безпідставно, без рішення суду, позбавили волі підзахисного Карпенка, а потім – відбуцкали „адвокатішку, який багато в’якав”. Як це все свєжо і ново, йой!

Якщо у журналістів буде бажання висвітлити цю історію, дзвоніть Миколі Голодняку – 067 505 39 97

З.І. Історія чимось невловимо нагадує ту, яка трапилася зі мною в Подільській мусарні міста Києва.

infoporn.org.ua