Антикоррупционный портал job-sbu.org > Политика > Колишній радник Путіна порадив Україні не йти на поводу Росії
Голосование

Донбасс. Новороссия или Украина

Результаты опроса

Колишній радник Путіна порадив Україні не йти на поводу Росії

09:00 27.08.2011 0 416

Колишній радник екс-президента Росії Володимира Путіна Андрій Ілларіонов радить Україні не піддаватися на шантаж Росії.
Про це Ілларіонов, який зараз є науковим співробітником Інституту Катона (США), сказав в інтерв’ю «Дзеркалу тижня. Україна».

Відповідаючи на питання, чи здатне російське політичне керівництво втілити в життя свої погрози початку повномасштабної торгової війни між Україною і РФ через небажання офіційного Києва вступати до Митного союзу, Ілларіонов підкреслив:

«Якщо російське керівництво вирішило шантажувати українців для того, щоб змусити Україну вступити в Митний союз, то можна сказати лише одне: не слід піддаватися шантажу».

Колишній радник Путіна зазначає, що приклади подібних дій РФ щодо Грузії, Молдови, Білорусі, країн Балтії, та й самої України однозначно показують: так, здатне.

«Чи приведе шантаж, реалізація погроз до бажаних результатів? А от це — не очевидно. Результат значною мірою залежить від політичної зрілості українського керівництва, його здатності чи неготовності піддаватися на шантаж», — додав він.

За словами експерта, невелика Грузія володіє економічним і фінансовим потенціалом раз у 20 меншим, ніж Україна, але має політичне керівництво з характером, виявилася не лише здатною протистояти тиску Росії, а й обертати цю блокаду на свою користь.

«Враховуючи регулярно озвучувані російським керівництвом погрози, зрозуміле прагнення значної частини українського суспільства одержати захист у рамках впливових міжнародних організацій, включаючи ЄС і НАТО, які сприймаються як противага в разі реалізації силового сценарію з боку російських імперських кіл», — зазначив Ілларіонов.

«При цьому Економічна інтеграція Західної Європи здійснювалася на добровільній основі. Тому, якщо під виглядом нібито інтеграції починають викручувати руки, шантажувати і погрожувати, то така інтеграція ні Україні, ні будь-якій державі точно не потрібна», — упевнений експерт.

Нагадаємо, що президент РФ вже відхиляв пропозицію Януковича щодо співпрацю України з Митним союзом у форматі «3+1», а Митний Союз взагалі не виказув зацікавленості до неї.

tsn.ua