Антикоррупционный портал job-sbu.org > Политика > Хто отримав дивіденди від взяття під варту Тимошенко
Голосование

Донбасс. Новороссия или Украина

Результаты опроса

Хто отримав дивіденди від взяття під варту Тимошенко

18:00 16.08.2011 344

Якщо у двір суду в’їхав спецавтомобіль, це віщує арешт когось із підсудних. Прикмета спрацювала 5 серпня, коли суддя Родіон Кірєєв задовольнив клопотання прокуратури про взяття під варту Юлії Тимошенко. Для опозиції це не стало несподіванкою. Скоріше неприємною несподіванкою для їх лідера виявилася досить квола реакція суспільства.

Усі встають, вона сідає

У п’ятничний вечір минулого тижня новини на всіх українських телеканалах починалися з її арешту. Крізь міліцейські шеренги камери вихоплювали обурені обличчя мітингувальників, які намагалися завадити виїзду з подвір’я суду спеціального автомобіля для доправлення ув’язнених. Створити живу перепону не вдалось, і машина спокійно взяла курс у бік Лук’янівки.

Від розчарованих прихильників лідера БЮТ чулися погрози: завтра тут буде другий майдан! Дійсно, невдовзі поблизу суду з’явилося наметове містечко, а лідери опозиції, які залишилися на волі, пообіцяли скликати людей з усієї України. Спочатку — наступного дня, потім — з понеділка. Так минув тиждень…

Припускаючи, кому вигідний арешт Ю.Тимошенко, чи не на першому місці і журналісти, і експерти називали… саму Юлію Володимирівну. З початком допиту свідків у «газовій справі» увага преси переключилася на те, що ж скажуть колишні й нинішні урядовці. Пересічному українцеві спостерігати за сухими показаннями нецікаво. Тому, за деякими версіями, Ю.Тимошенко від початку намагалася «радикалізувати» ситуацію, аби в разі свого арешту набрати рейтингові бали в очах суспільства. Тижнем раніше з її табору вже подавалися передбачення про плани влади посадити її до Дня незалежності, а Юлія Володимирівна наперед підготувала звернення до громадян із цього приводу.

Тому, коли прокуратура вдруге внесла клопотання про зміну запобіжного заходу, Ю.Тимошенко відреагувала традиційним випадом у бік обвинувачення. Її захисник зауважив, що під час допиту свідка (біля мікрофона в цей час стояв Прем’єр Микола Азаров) такі клопотання розглядатися не можуть. Головуючий погодився і дав можливість завершити процедуру.

Глава Уряду пішов. Прокурори нагадали про свою заяву, що дало можливість Ю.Тимошенко вкотре звинуватити владу.

zib.com.ua