Антикоррупционный портал job-sbu.org > Политика > Екс-спікера Криму забрали від суддів, яких він нагороджував званнями. Таких назбиралося 55
Голосование

Донбасс. Новороссия или Украина

Результаты опроса

Екс-спікера Криму забрали від суддів, яких він нагороджував званнями. Таких назбиралося 55

07:00 20.08.2011 368

Колишнього спікера кримського парламенту Анатолія Гриценка судитимуть у Запорізькій області для об’єктивності процесу. Про це повідомив заступник прокурора Криму Рішат Абдієв.
«Це рішення Вищого спеціалізованого суду за зверненням Апеляційного суду АР Крим. Наскільки мені відомо, його ухвалено у зв’язку з тим, що Гриценко у минулому — високий посадовець, і він причетний до нагородження цілої низки (кримських – Ред.) суддів почесними званнями. Їх чимало, якщо не помиляюся, близько 55», — сказав заступник прокурора Криму Рішат Абдієв в інтерв’ю кримському тижневику «Перша кримська».

За його словами, для того щоб уникнути конфлікту інтересів і щоб під час процесу над суддями не тяжів вантаж моральних зобов’язань перед екс-спікером кримського парламенту, було ухвалено рішення передати його справу до Вищого спеціалізованого суду України, який з урахуванням усіх нюансів вирішив передати справу в Запорізьку область.

«Ніякого іншого підґрунтя в цьому немає, все робиться тільки заради об’єктивності процесу, щоб виключити якісь докори, і щоб ніхто не зміг поставити під сумнів вердикт суддів», — наголосив заступник кримського прокурора.

Нагадаємо, наприкінці липня стало відомо, що суд направив кримінальну справу проти Гриценка на розгляд в Апеляційний суд Запорізької області.

У липні кримська прокуратура направила до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим кримінальну справу стосовно колишнього голови Верховної Ради Криму Гриценка для визначення осудності.

Йому інкриміновано вчинення низки злочинів, коли він обіймав посаду голови Ленінської районної державної адміністрації Криму.

Гриценку пред’явлено обвинувачення в скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем; перевищення влади або службових повноважень).

«Так, чиновника обвинувачують у вчиненні дій з протиправного припинення військовому радгоспу «Азовський» права користування земельною ділянкою площею 4,8 га, чим завдано збитку на суму понад 24,6 млн грн; у перевищенні влади під час виділення земель комерційному підприємству, що спричинило несплату втрат лісогосподарського виробництва розміром майже 370 тис. грн; у порушенні встановленого порядку виплати матеріальної допомоги на загальну суму 46 тис. грн», — повідомляла прес-служба прокуратури автономії.

Екс-спікера кримського парламенту, депутата нинішнього складу Верховної Ради АРК, обраного від Партії регіонів Анатолія Гриценка, затримали 24 січня 2011 року. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

tyzhden.ua