Через вчорашній вибух жителі Ужгорода сидять без газу, світла і води

3

У зв’язку з вибухом газу в Ужгороді в понеділок, у результаті якого постраждали 3 людини і згоріло приміщення кафе, у всьому місті в даний час перекрито газопостачання, а також обмежено електро-і водопостачання.
«У результаті надзвичайної ситуації Ужгород залишився без блакитного палива. Майже 5 тисяч жителів обласного центру зараз знаходяться без електро-і водопостачання» — повідомляє прес-служба Закарпатської обласної державної адміністрації.
Крім того, без світла залишилася і залізниця. Відсутня залізничне сполучення в напрямку Волосянки.
Відселено 140 осіб з 9 найближчих до аварії (в межах 300 м) вулиць. При поквартирному обході в двох приміщеннях виявлено надмірна загазованість приміщень. На ліквідації наслідків аварії задіяні працівники Закарпаттяобленерго, комунальники, правоохоронці, МНС (9 одиниць техніки, 4 автоцистерни, 15 рятувальників), «Закарпатгазу» (4 одиниці техніки, 30 працівників). Відновлення електропостачання в Ужгороді відбудеться протягом доби, а газу — двох-трьох діб «, — йдеться в повідомленні.


За попередніми даними облдержадміністрації, причиною вибуху газу стало пошкодження газопроводу середнього тиску діаметром 500 мм працівниками однієї з фірм під час несанкціонованих робіт на підземних електромережах: внаслідок пошкодження газопроводу стався витік газу в атмосферу, також газова суміш заповнила каналізаційні люки та шахти мережі електрозв’язку.
За словами в.о.голови Закарпатської облдержадміністрації Івана Бушка, головне завдання всіх відповідних служб в даний час — максимально убезпечити громадян від небезпеки.
«Жартувати з газом не можна … Тому ми повинні виключити будь-яку небезпеку, пов’язану з розповсюдженням газу. Крім того, слід подбати про тих громадян, які в силу обставин не можуть потрапити в свої будинки. У разі необхідності, всіх їх необхідно забезпечити тимчасовим житлом і харчуванням «, — зазначив він у понеділок увечері на позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
За даними облдержадміністрації, в даний час одна з трьох постраждалих в результаті вибуху — працівниця кафе на розі вулиць Руської та Анкудінова, біля якого стався вибух — знаходиться в реанімації у вкрай важкому стані з опіками 90% тіла. Двоє інших постраждалих — відвідувачі кафе — госпіталізовані в опікове відділення з термічними опіками 50% і 30% тіла відповідно; їхній стан оцінюється, як важкий. Таким чином, один потерпілий переведений з реанімації в опікове відділення.
«Зараз медики докладають всі зусилля заради їх порятунку», — відзначає прес-служба.
Як повідомлялося, в результаті вибуху газу поблизу ужгородського кафе в понеділок постраждали 3 людини, з них 2 доставлені до реанімаційного відділення у важкому стані і ще 1 — в опікове відділення.
За даними МНС, більш, ніж за годину до вибуху — близько 16:00 — стався витік газу при проведенні земляних робіт на замовлення Закарпатської філії ВАТ «Обленерго».

gazeta.ua